Quo vadis – praca pisemna

Napisz pracę pisemną na jeden z poniższych tematów. Pamiętaj o akapitach i pozostawieniu marginesu na uwagi.
Praca nie powinna być krótsza niż 150 słów. Nie pisz za długiej pracy, bo nie zdążysz skończyć!
(Możesz zacząć od planu, w którym sobie hasłowo napiszesz, o czym będziesz pisać! Korzystaj z zeszytu i z powieści Sienkiewicza).

  1. Wyobraź sobie, że to nie żołnierze Tygellina znaleźli Chilona w ogrodzie, a Ty. Zabierasz go na spotkanie wspólnoty chrześcijańskiej. Napisz przemówienie, w którym przekonasz wspólnotę o jego winie i konieczności kary bądź o jego rehabilitacji (wybierz, czy go oskarżasz, czy bronisz). Pamiętaj o środkach retorycznych!
  2. Napisz charakterystykę Winicjusza lub Chilona. Pamiętaj o uporządkowaniu informacji o bohaterze, jak i o tym, że to bohater dynamiczny. Tu znajdują się wcześniejsze lekcje o charakterystyce: ogólna, Bilbo Bagginsa.
  3. Napisz rozprawkę, w której odpowiesz na pytanie: czy Ligia powinna związać się z Winicjuszem? (Ewentualnie: czy chciałabym związać się z Winicjuszem?) Pamiętaj, że to bohater dynamiczny! Tu lekcja o rozprawce.
  4. Napisz opowiadanie, w którym spotkasz się z wybranym bohaterem „Quo vadis” i on pomaga Ci podjąć ważną decyzję. Pamiętaj, że musisz pokazać, że znasz tego bohatera. Tu znajduje się wcześniejsza lekcja o opowiadaniu.